بهینه ساز هوشمند

با استفاده از این برنامه میزان حافظه رم خود را بهینه نموده و سرعت گوشی خود را افزایش دهید. مصرف باتری خود را به حداقل برسانید و از شر فایل های اضافی خود راحت شوید. همچنین دمای سی پی یو خود را همیشه خنک نگه دارید.

دانلود رایگان
آنتی ویروس پیشرفته

آنتی ویروس پیشرفته برای افزایش امنیت دستگاه اندرویدی شما مقابله با برنامه های مخرب و بدافزار

دانلود رایگان
زمان در اختیار ما(نقد و بررسی اپلیکیشن باد صبا)

زمان در اختیار ما(نقد و بررسی اپلیکیشن باد صبا)

زمان در اختیار ما(نقد و بررسی اپلیکیشن باد صبا)Reviewed by Fatima Ghasemi on Sep 9Rating: 5.0زمان در اختیار ما(نقد و بررسی اپلیکیشن باد صبا)اپلیکیشن باد صبا یک تقویم کامل شمسی قمری و میلادی که تمامی رویدادهای تاریخی رادربردارد.امکان یادداشت ،پخش اذان در .....

 

– عنوان برنامه: تقویم اذان گو باد صبا

– نام انگلیسی: badesaba

– سازنده: موج همراه

– سیستم عامل: اندروید

– بررسی کننده: فاطیما قاسمی

زمان و تاریخ در برخی اوقات بسیار مهم و حیاتی است . قرار های کاری ، مناسبت های مهم در تاریخ هجری و شمسی ، مناسبتهایی که برای شخص ما مهم است ، زمان اوقات شرعی و… همه و همه نیازمند یادآوری های به موقع در روزهایی است که همه ی ما درگیری های ذهنی زیادی داریم.اپلیکیشن باد صبا زمان را در اختیار ما قرار میدهد. هرآنچه که شما در مورد زمان و تاریخ بخواهید به آسانی در دستان شما قابل تنظیم است

رابط کاربری:

محیطی با رنگهای ملایم و چشم نواز در قالبی ساده و زیبا در کنار تمامی امکانات در دسترس کاربر بدون هیچ شلوغی و بهم ریختگی در چهار چوب نظمی خاص نشانگر طراحی خاص و کاربر پسند تیم موج همراه است. جابجایی سریع و دسترسی آسان به منو ها و امکانات برنامه در عین حال روان بودن و اجرای به موقع بدون هیچ مشکله خاصی بیانگر طراحی حرفه ای این تیم است.جلوه های متحرک ساده، چیدمان منظم، فونت مناسب و تنظیمات کامل فونت ، به کاربر این توانایی را میدهد تا محیط برنامه را بیش از پیش برای خود مطلوب سازد. پس از نصب و اجرای برنامه و ظاهر شدن صفحه اصلی شما با هرآنچه که نیاز دارید تا تاریخ و زمان را در کنترل بگیرید مواجه میشوید.

صفحه اصلی شامل سه قسمت اصلی است.

Screenshot_2015-09-09-09-28-27

۱) منویی که در بالای صفحه به کاربر اجازه ی دسترسی سریع به تمامی امکانات را میدهد.

با دو منوی کشویی در که در دو سمت راست و چپ باز میشوند و هر کدام دسته ای از نیاز های کاربر را رفع میکنند و آیکن هایی که موارد استفاده ی بیشتری دارند در صفحه ی اصلی ، میتوان گفت بهترین چیدمان برای بیشترین قابلیت ها ایجاد شده است.در صفحه اصلی در منوی بالا با آیکن های متعددی مواجه میشوید

– تنظیمات: با باز شدن پنجره ی تنظیمات شما متوجه میشوید تقریبا هر چه که در برنامه است برای شما قابل شخصی سازی و تنظیم است.

Screenshot_2015-09-09-09-31-35

مدیریت مکان و زمان : که در تنظیم شهر سکونت کاربر و تنظیم خودکار زمان و تاریخ به کاربر کمک میکند.

Screenshot_2015-09-09-09-30-48

مدیریت اذان: شما میتوانید قابلیت پخش اذان را در هر کدام از اوقات شرعی مورد نظرتان تنظیم کنید

Screenshot_2015-09-09-09-31-13

تنظیمات عمومی برنامه شامل تنظیمات مدیرت اعلان ها نوع و اندازه قلم و چیدمان صفحه برای کاربر فراهم میشود.

Screenshot_2015-09-09-09-31-23

مدیریت قابلیت قبله نما و مشخصات محصول نیز قید شده است.

– اطلاعیه ها با آیکن پیامک، تصویری آشنا برای کاربران، یک محیط دیداری جداگانه برای تبلیغات دریافتی از برنامه ایجاد کرده که باعث میشود کاربر بدون مزاحمت تبلیغات هر زمانی که خواست به این اطلاعیه ها سر بزند.

Screenshot_2015-09-09-09-32-00

– آیکن ستاره ی موجود در منو به کاربر اجازه میدهد تا نظر خود را ازین برنامه در کافه بازار با نام دلخواهش ثبت کند.

– آیکن جالبی برای اطلاعات زیادی در مورد آنچه از نظر زمان در پیش روی شماست و  شما را بیش از پیش شگفت زده میکند، اعلام برخی برنامه های تلویزیونی  چند روز آینده، نیایش ها،اطلاعاتی برای مسافرت از قبیل وضعیت آب و هوایی کشور و.. ، لیستی از پیامک های مناسبتی و در آخر تلفنهای ضروری که در مواجهه با حوادث یاری رسان است و همچنین پیش شماره های شهرستانهای مختلف ، در این پنجره قابل مشاهده است.

Screenshot_2015-09-09-09-32-27

-آیکن علامت سوال که به شما اجازه میدهد سوالات متداول را به همراه جواب مشاهده کنید تا در صورت مواجهه با آن شما بدون هیچ نگرانی مشکلتتن را حل کنید. در واقع اینپنجره راهنمای استفاده از برنامه را بصورتی جدید دسته بندی کرده تا کاربر با راحتی به موضوع مورد نظر خود دست یابد.

حال به منوی کشویی سمت چپ میپردازیم که امکانات زیر را برای کاربر فراهم میکند. دسترسی به منوی تنظیمات، ارسال نرم افزار از طریق رسانه ی مورد نظر کاربر، امکان بروز رسانی،مشاهده ی نظرات و پیشنهادات، ثبت نظر کاربر در بازار، سوالات متداول و همچنین توضیحات در مورد برنامه و تیم سازنده ی آن.

Screenshot_2015-09-09-09-30-35

میتوان گفت بیشتر امکانات قبلا در بالای صفحه اصلی قید شده که امکان دسترسی به آن نیز راحت تر بوده که شاید در دید برخی کاربران وجود این منو اضافی است. اما این طراحی نیز هوشمندانه است اگر دیگر گذینه های این منو نیز در بالای صفحه اصلی گنجانده میشد باعث شلوغی و سردرگمی کاربر میشد این منوی کشویی نام امکان مورد نظر را در کنار آیکن ذکر کرده که باعث میشود کاربر از روی نام آن راحت تر به مفهوم آیکنی که در بالای صفحه ی اصلی است پی ببرد.

منوی سمت راست نیز دارای گذینه های زیر است.

اعمال و ادعیه روز ، قبله نما، یادآوری و یادداشت  که شامل قسمت رویداد های تاریخی و یادداشت های ثبت شده ی کاربر است، امکان جستجو در وقایع ثبت شده در برنامه، تبدیل سریع تاریخ در سه حالت شمسی قمری و میلادی است. در صورتی که شما برای پیدا کردن تاریخ مورد نظرتان در صفحه اصلی بین صفحات لیست تقویم جا بجاشده باشید با گذینه ی بیا به امروز در لحظه به صفحه ی تاریخ جاری در صفحه ی اصلی برمیگردید

Screenshot_2015-09-09-09-34-01

۲)قسمت تقویم و روز شمار که بصورته کاملا ساده و روان تقویم سال را در بلوک بندی ماه ها و نشانه گذاری روز جاری و همچنین علامت گذاری روزهای تعطیل و جابه جایی آسان در صفحات تقویم با کشیدن انگشت در صفحه به سمت راست و چپ ، همچنین همخوانی با قسمت سوم صفحه اصلی که به ذکر اوقات شرعی  وقایه روز و رویدادها میپردازد باعث شده که کاربر بتواند به راحتی هر آنچه مورد نیازش است در تاریخ های مختلف را بررسی کند و در کل کار برای کاربر بیسار آسان و سریع میشود.

۳)قسمت سوم که اوقات شرعی و وقایع و رویداد ها را ذکر میکند براساس شهری که کاربر از قبل ثبت کرده و روزی که انتخاب میکند میتواند تمامی اطلاعات را در خصوص تاریخ انتخابی خود جویا شود.

ایده:

میتوان گفت این برنامه با کنار هم گذاشتن تمامی نیاز های اطلاعاتی از زمان و تاریخ برای کاربران خود، یک پدیده ی جدید به شمار می آید که امکانات بیشمار آن مثل پخش اذان در مواقعی که کاربر میخواهد و ادعیه و ذکر های مخصوص ایام خاص و… باعث شده تا برنامه ی تقویم باد صبا از تمامی نرم افزار های مشابه خود با فاصله ی بسیار زیادی در نظر کاربر برتری یابد.

کارایی:

این برنامه یک تقویم کامل است که تاریخ های شمسی قمری و میلادی را در بر دارد. تمامی رویداد های تاریخی نیز در آن ذکر شده و امکان یادداشت گذاری برای روزهای خاص و حتی پخش اذان در اوقات دلخواه کاربر فراهم میکند. مجموعه ای از ادعیه و نیایشها را در بردارد ویک قبله نما نیز هست. همچنین اطلاعات روزانه ی مازادی از قبیل برنامه های تلویزیونی، وضعیت آب و هوا و … را به کاربر میدهد.

میزان نصب:

این برنامه در سیستم عامل اندرویدی تنها در کافه بازار بیش از ۴ میلیون نصب داشته است .این برنامه در حالت توسعه ی مداوم است و در هر مرحله قابلیت های جدیدی به آن اضافه میشود.

badge-g-fullsize

زمان در اختیار ما(نقد و بررسی اپلیکیشن باد صبا)
۳٫۳۳ (۶۶٫۶۷%) ۳ votes

2 دیدگاه

 • سلام و وقت بخیر
  در تقویم نرم افزار باد صبا اشکال جدی وجود دارد.
  در صورت تمایل برای آگاهی تان تماس بگیرید.
  زارع
  ۰۹۱۲۳۲۷۴۰۰۵

  ۰
  زارع Reply
  • سلام و وقت بخیر
   در تقویم نرم افزار باد صبا اشکال جدی وجود دارد.
   در صورت تمایل برای آگاهی تان تماس بگیرید.
   زارع
   ۰۹۱۲۳۲۷۴۰۰۵

   ۰
   زارع Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *