بهینه ساز هوشمند

با استفاده از این برنامه میزان حافظه رم خود را بهینه نموده و سرعت گوشی خود را افزایش دهید. مصرف باتری خود را به حداقل برسانید و از شر فایل های اضافی خود راحت شوید. همچنین دمای سی پی یو خود را همیشه خنک نگه دارید.

دانلود رایگان
آنتی ویروس پیشرفته

آنتی ویروس پیشرفته برای افزایش امنیت دستگاه اندرویدی شما مقابله با برنامه های مخرب و بدافزار

دانلود رایگان
بازی شادی آموزش – بررسی بازی قطار شادی

بازی شادی آموزش – بررسی بازی قطار شادی

بازی شادی آموزش - بررسی بازی قطار شادیReviewed by آرزو مرتضایی on Jun 9Rating: 5.0بازی شادی آموزش - معرفی بازی قطار شادییکی از توسعه دهندگان ایرانی، برنامه ای تفریحی، آموزشی را که قطار شادی نام دارد را و خوشایند هر کودک ایرانی می باشد، تهیه و در بازار انتشار داده است....

اگر به دنیا و تمام اجزای آن دقت کنیم پیشرفت های قابل ملاحظه ای به خصوص در دنیای تکنولوژی مشاهده می نماییم. با پیشرفت جوامع، فرزندان این نسل نیز نسبت به پدر و مادر خود از هوش و ذکاوت بیشتری برخوردارند و همین امر آموزش و پرورش را بسیار حساس تر و قابل تامل تر از نسل های گذشته کرده است. به همین دلیل امروزه برنامه های متنوع کمک آموزشی برای کودکان ساخته شده است که پدر و مادران را در آموزش و یادگیری در زمینه های مختلف، یاری می رساند. یکی از توسعه دهندگان ایرانی، برنامه ای تفریحی، آموزشی را که قطار شادی نام دارد را و خوشایند هر کودک ایرانی می باشد، تهیه و در بازار انتشار داده است. حال با ذره بین همراه باشید تا بیشتر با اپلیکیشن آموزشی قطار شادی آشنا شوید.

رابط کاربری:

اپلیکیشن قطار شادی بارنگ های شاد و متنوعش، زیبایی و جذابیتی خاص را به برنامه داده است  و یکی از عواملی که به جذب خودک کمک بسیاری کرده است، تصویر زمینه ی اپ قطار شادی است.  پس زمینه ی برنامه با ذکاوت هوشمندانه ای که قابل تحسین و ستایش است طراحی شده است. که نشان می دهد با الهام از نقاشی کودکانه گرافیک بازی را سعی در جذب کودک بدون اجبار کرده است. از دیگر مزایای برنامه وجود قطار، همراه با صدای سوت آن می باشد که حس خوشایندی را به کودکان می دهد. اپلیکیشن قطار شادی شامل ۱۴ واگن می باشد، که هر واگن آموزشی را در بردارد که با ضربه زدن روی واگن دلخواه آموزش موردنظر فعال خواهد شد. واگن اول که آموزش نام دارد حاوی اعداد و اشکال هندسی می باشد. در این بخش کودک باید اشکالی که شبیه هم هستند را پیدا کند. در بخش دیگر این واگن آدمکی وجود دارد که بوسیله ی آن، نام اعضای بدن آموزش داده می شود. واگن دوم ساخت آدمک می باشد که در آن طرح های متنوعی از اعضای انسان برای کودک نمایش داده می شود که کاربران به سلیقه ی خود یکی از اعضا را بر می گزیند و درنهایت یک آدمک توسط خود کودک ساخته میشود. در قسمت دیگر چند نوع لباس مشاهده می شود که می توان به سلیقه کاربر برای آدمک انتخاب کرد. واگن سوم، تلفن کودک نام گذاری شده است؛ در این تلفن دفترچه تلفن پیشفرضی وجود دارد که تلفن های ضروری مانند: آتش نشانی، اورژانس، پلیس و… در آن وجود دارد. تلفن کودک طبق نظرسنجی توسط کاربران، جزو بهترین قسمت های این اپلیکیشن می باشد. در واگن فروشگاه، شاهد آموزش اعداد و ریاضیات هستیم. واگن پنجم قطار شادی، بادکنک ها نام دارد که کاربرد آن آموزش اعداد است؛ در این بخش بادکنک های رنگانگی وجود دارد که اعداد؛، روی آن ها نوشته شده اند که کودک باید عدد خواسته شده را از بین اعداد موجود بیابد. در واگن بازی حافظه به تقویت حافظه و دقت کودکان کمک بسزایی دارد. در این قسمت تعدادی فلش کارت نمایش داده می شود و پس از پنهان شدن کارت ها، باید دو کارت مشابه تشخیص داده شود. در واگن هفتم حدس اعداد وجود؛ به این صورت که یکسری اعداد پشت سرهم نوشته می شود که جای یکی از این اعداد خالی می باشد. سپس کودکان در حال آموزش باید عدد درست را نتخاب کنند و در جای خالی قرار دهند. در واگن هشتم بازی جورچین گنجانده شده است. همانطور که از نام آن پیداست شکل های مختلفی به صورت جفت در این قسمت قرار داده شده است که کاربر باید روی تصاویر هم شکل ضربه بزنید. در واگن پازل تصویر یک ماشین مشاهده می شود و در سمت دیگر تعدادی اشکال هندسی جود دارد که از کودکان خواسته می شود که این اشکال هندسی به گونه ای قرار داده شود که ماشین تصویر اولیه ساخته شود. در واگن دهم تمربن نوشتن را داریم که به کودکان روش نوشتن صحیح اعداد را می آموزد که نسبت به قلم و کاغذ لذت بخش تر می باشد. در واگن حدس اعداد، خلاقیت دانش آموزان شکوفا می شود و کودکان می توانند از میان اشیا و اشکال هندسی   هرشکل هندسی که شبیه اشیا می باشد را انتخاب نماید. در واگن دوازدهم، بازی خرگوش و روباه وجود دارد که به منظور بالا بردن تقویت تمرکز و سرعت عمل می باشد. در واگن آموزش ساعت، کودکان با آموزش های ابتدایی به یادگیری خواندن ساعت می پردازد. در واگن آخر، پازل اشکال را داریم. مدل بازی در این واگن به این صورت می باشد که باید تصویر نمایش داده شده را به دقت تماشا کنید و پس از بهم ریخته شدن تکه های تصویر باید تصویر را به حالت اول باز گردانید. این بخش از قطار شادی برای تقویت حافظه کودکان بسیار موثر می باشد.

کارایی:

امروزه به دلیل مشغله ی زیاد خانواده ها و تغییر سیستم آموزشی، کمک کردن به فرزندان در درس ها بسیار دشوار شده است. از این رو با ارائه برنامه کمک آموزشی قطار شادی بار سنگینی را از دوش خانواده ها برداشته است و کمک زیادی به دانش آموزان کرده است. با گرایش نسل های امروزی به پلتفرم ها و دستگاه های دیجیتال می توان گفت نرم افزار قطار شادی کمک موثری در آموزشف همراه با بازی و تفریح به کودکان نموده است و تلفیق آموزش و بازیف کودکان را به خود جلب کرده است و وقت خود را بیهوده هدر نمی دهد.

پیشنهادات ذره بین:

اپلیکیشن قطار شادی را به طور یقین می توان، یکی از برترین برنامه ها در زمینه آموزش ابتدایی کودکان نامید. از نقات قوت این برنامه می توان به دوزبانه بودن آن اشاره کرد. در این حالت کودک می تواند با دو زبان فارسی و انگلیسی به خوبی آشنا شود. البته ایرادی که در این مورد از برنامه وجود دارد تلفظ غلیظ زبان انگلیسی می باشد که برای کودکان مناسب نمی باشد و برای بچه های ابتدایی سنگین به نظر می رسد. امید است در نسخه های بعدی اپ قطار شادی، شاهد ویرایش این قسمت از برنامه باشیم.

امکانات:

  • رابط کاربری فانتزی و کودکانه
  • قابلیت ساخت آدمک های مختلف
  • وجود ۱۴ بازی شاد و آموزشی در واگن های قطار
  • آموزش شماره های ضروری به کودکان
  • یادگیری ابتدایی ریاضی و مفاهیم جمع و تفریق
  • امکان تمرین نوشتن از روی نمونه
  • وجود بازی جفت چین برای تمایز گذاشتن بین اشکال

دانلود اپلیکیشن قطار شادی از کافه بازار

قطار شادی

قطار شادی

بازی شادی آموزش – بررسی بازی قطار شادی
۳٫۲۹ (۶۵٫۷۱%) ۷ votes

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *