بهینه ساز هوشمند

با استفاده از این برنامه میزان حافظه رم خود را بهینه نموده و سرعت گوشی خود را افزایش دهید. مصرف باتری خود را به حداقل برسانید و از شر فایل های اضافی خود راحت شوید. همچنین دمای سی پی یو خود را همیشه خنک نگه دارید.

دانلود رایگان
آنتی ویروس پیشرفته

آنتی ویروس پیشرفته برای افزایش امنیت دستگاه اندرویدی شما مقابله با برنامه های مخرب و بدافزار

دانلود رایگان
آموزش و سرگرمی بهترین راه فراگیری علم – بررسی بازی دیکته گوی شهر دانش

آموزش و سرگرمی بهترین راه فراگیری علم – بررسی بازی دیکته گوی شهر دانش

آموزش و سرگرمی بهترین راه فراگیری علم - بررسی بازی دیکته گوی شهر دانشReviewed by Milad Mardiha on Dec 27Rating: 5.0بررسی بازی دیکته گوی شهر دانشبازی دیکته گوی شهر دانش علاوه بر آموزش، دارای بازی ها و سرگرمی های آموزنده و جذاب است که قصد داریم این بازی کارآمد و آموزنده را برای کاربران عزیز ذره بین

با ورود تلفن همراه و تبلت های هوشمند به زندگی افراد و شور و اشتیاق استفاده بچها در مقطع ابتدایی از آنها، باعث شده تا با طراحی برنامه ها و بازی های آموزشی و مفید بتوان در یادگیری مطالب درسی کمک بزرگی به دانش آموزان کرد و علاقه آن ها را به یادگیری مطالب درسی و درس خواندن بیشتر نمود. بدون شک دانش آموزان به استفاده از تکنولوژی های جدید از جمله دستگاه های هوشمند همراه بسیار علاقه مند بوده و با طراحی و عرضه بازی های آموزشی می توان آن ها را ترغیب به یادگیری از طریق دستگاه های همراه نمود. یکی از مفیدترین و جالب ترین بازی های عرضه شده برای دانش آموزان مقطع ابتدایی و به خصوص دانش آموزان سوم دبستان، بازی دیکته گوی شهر دانش می باشد که با امکانات و بازی های متنوعی که در خود گنجانده، باعث یادگیری بهتر بچها از نظر املایی، معنایی و حتی نوشتاری (فارسی) شده است. بازی دیکته گوی شهر دانش علاوه بر آموزش، دارای بازی ها و سرگرمی های آموزنده و جذاب است که قصد داریم این بازی کارآمد و آموزنده را برای کاربران عزیز ذره بین بررسی نماییم تا والدین عزیز فرزندان خود را تشویق به یادگیری با استفاده از آن نمایند.

بازی دیکته گوی شهر دانش

گرافیک و محیط کاربری بازی

 گرافیک و محیط کاربری هر بازی باید متناسب با موضوع و سبک و سیاق آن بازی باشد. بازی دیکته گوی شهر دانش به خوبی توانسته گرافیک بازی را متناسب با موضوع آن طراحی کند. علاوه بر این محیط بازی به گونه ای طراحی شده است که دانش آموزان به آسانی جذب بازی شده و علاقه مند به استفاده از آن می شوند. در نتیجه با جذب دانش آموز به بازی، باعث افزایش یادگیری و سرگرم شدن وی می شود. استفاده از انیمیشن های کودکانه و جذاب و طراحی کاراکترها و جزئیات متناسب با سن دانش آموزان استفاده کننده، باعث ترغیب بیشتر استفاده از این بازی توسط بچها می گردد. شخصیت و کاراکتر اصلی بازی که دیکته می گوید یک جغد می باشد که به ” آقا جغده ” معروف است و به صورت یک شخصیت کارتونی طراحی شده است. بدون شک بچها با مشاهده شخصیت بازی و نحوه املا گفتن آن، علاقه مند به یادگیری و نوشتن املا می شوند. در پایان می توان گفت که طراحان بازی با رعایت استانداردها و توجه به روانشناسی فرزندان در این مقطع، به خوبی توانسته اند انتظارات را برآورده کرده و یک بازی کارآمد و مفید را عرضه نمایند.

آشنایی با قسمت های اصلی بازی دیکته گوی

بازی دیکته گوی شهر دانش دارای ۴ قسمت اصلی و شامل ۱۷ درس می باشد که توسط کارشناسان آموزش و پرورش طراحی شده و بر اساس استانداردها از جمله استاندارد اسکورم (Scorm) تهیه و تولید گردیده است. این بازی بر اساس تکنیک آموزش غیر مستقیم پایه ریزی شده و از طریق این تکنیک آموزش داده می شود. پس از نصب و اجرای بازی، درهنگام شروع از شما یک نام دلخواه می خواهد که با وارد کردن نام خود می توانید فعالیت هایی که انجام داده اید و تعداد سکه هایی که توسط شما جمع آوری شده است را به نام خود ثبت کنید. قابل ذکر است چندین کاربر با نام های متفاوت می توانند به صورت جداگانه از بازی استفاده کرده و چندین کاربر برروی یک دستگاه امکان بازی کردن را داشته باشند. در ادامه در مورد ۴ قسمت اصلی بازی صحبت می کنیم و مورد بررسی قرار می دهیم.

دیکته هوشمند:

یکی از قسمت های جالب بازی دیکته گوی، دیکته هوشمند می باشد که در آن در هر درس بین ۱۰ تا ۲۰ کلمه مهم و کاربردی توسط جغد به دانش آموز گفته می شود و وی باید به وسیله گوشی و یا تبلت آن را تایپ نماید. هر کلمه دوبار تکرار می شود و در صورتی که کلمه گفته شده را درست تایپ کند سکه گرفته و کلمه بعدی به او گفته می شود. همچنین در صورتی که کلمه گفته شده را درست تایپ کند سکه می گیرد و اگر اشتباه تایپ کند، آنگاه باید دوبار از روی آن کلمه در پایان املا بنویسد و جغد آن قدر کلمات اشتباه تایپ شده توسط دانش آموز را تکرار می کند تا وی املای کلمه را کاملا یاد بگیرد. بدون شک یکی از جذاب ترین و جدیدترین روش های آموزش، دیکته هوشمند بازی دیکته گوی شهر دانش می باشد. با این روش دانش آموز هم کلمات مهم هر درس را بهتر یاد می گیرد و هم علاقه بیشتری به یادگیری نشان خواهد داد.

دیکته توی دفتر:

در این قسمت، دانش آموز باید کلماتی که جغد برای وی املا می گوید را در دفتر خود بنویسد. در هر درس جغد حدود ۱۰ جمله به دانش آموز املا می گوید که باید در دفتر خود بنویسد. هر جمله برای وی نیز دو بار تکرار می شود. پس از تمام شدن املا، متن صحیح املای گفته شده برای دانش آموز نمایش داده شده تا املای خود را تصحیح کند. همچنین برای آنکه بتواند جملات قبلی را بشنود امکان بازگشت به جملات قبلی و یا بعدی قرار داده شده است. در صورتی که املا تمام نشده باشد و دانش آموز بخواهد در بین املا از آن خارج شود با نمایش یه جمله مناسب وی را ترغیب به ادامه نوشتن املا می کند. با این کار به آسانی دانش آموز می تواند از هر درس خود املا نوشته و سپس آن را تصحیح نماید. بدین گونه او به دلیل اینکه املایی که نوشته است را خودش تصحیح می کند باعث می شود اشتباهات خود را بهتر فهمیده و در صورتی که نیز اشتباهی نداشته باشد بیشتر علاقه مند به املا نویسی باشد.

تمرین و بازی:

در این قسمت که هم جنبه آموزشی و هم جنبه سرگرمی برای دانش آموز دارد، به صورتی طراحی شده که وی در هر درس بین ۷ تا ۱۰ بازی پیش رو دارد که به صورت غیر مستقیم با مفاهیم مهم از جمله هم خانواده، هم معنی، کلمات مرتبط و متضاد آشنا می شود و بهتر آن ها را درک می کند. در صورتی که کلمات را به صورت صحیح به سمت یکدیگر بکشد آنگاه جایزه سکه می گیرد. در بازی ها سعی شده تا از کلماتی ساده در عین حال مفهومی و کاربردی انتخاب شود تا دانش آموز مفاهیم را بهتر درک کند و یاد بگیرد.

فروشگاه سرگرمی:

در بازی علاوه بر تمرین وبازی، قسمت دیگری به نام فروشگاه سرگرمی نیز دارد که در آن به آسانی می تواند با سکه هایی که دریافت کرده با آن ها کارتون ها و سرگرمی های محبوب و معروف همانند پلنگ صورتی، زبل خوان، میگ میگف گربه سگ و … را خریداری کرده و مشاهده کند. برای مشاهده کارتون ها نیاز به اتصال به اینترنت می باشد. همچنین به گفته سازنده با طراحی این قسمت، دانش آموز به صورت غیر مستقیم به درس خواندن تشویق می گردد.

کارایی

کارایی بازی دیکته گوی شهر دانش بسیار مشخص و بدیهی می باشد. با توجه به اینکه استفاده بچها از دستگاه های هوشمند به شدت زیادتر شده است و از آن جایی که مقطع ابتدایی یکی از حساس ترین مقاطع برای فرزندان می باشد، ارائه برنامه ها و بازی هایی آموزشی و در عین حال سرگرم کننده بسیار مفید و سودمند خواهد بود. با این کار علاوه بر استفاده صحیح از دستگاه های هوشمند، باعث ترغیب و تشویق بیشتر دانش آموزان به یادگیری مطالب درسی خواهد شد و آن ها را به سمت بازی های آموزنده خواهد کشید. بازی دیکته گوی شهر دانش با طراحی یک محیط گرافیکی مناسب و به کار بردن انیمیشن های زیبا و همچنین استفاده از آخرین تکنیک ها و استاندارد ها توانسته در این زمینه خدمت بزرگی را به والدین و نظام آموزشی کشور عرضه کند.

15

ویژگی ها

 • داشتن گرافیک جذاب و ترغیب کننده
 • دارای شخصیت و کاراکتر بسیار خوب برای جذب دانش آموزان (آقا جغده)
 • دارای دیکته هوشمند و دیکته در دفتر
 • دارای بازی های آموزشی مفید و سودمند
 • دارای سرگرمی های بسیار
 • امکان استفاده چندین کاربر از بازی به صورت جداگانه
 • استفاده از موسیقی های مناسب و زیبا
 • طراحی شده مطابق با آخرین متدها و استانداردها
 • آموزش غیر مستقیم مطالب درسی
 • و …

دریافت بازی دیکته گوی شهر دانش برای سوم دبستان

دانلود بازی دیکته گوی سوم دبستان از بازار
 
zarebin

آموزش و سرگرمی بهترین راه فراگیری علم – بررسی بازی دیکته گوی شهر دانش
۴٫۴۵ (۸۹%) ۲۰ votes

۱ دیدگاه

 • خیلی عالی و ممنون. فقط بعضی جاها جمله بندی ها و کلمه ها ایراد نگارشی دارند.

  ۵
  زهرا Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *